Vidalı Kompresörlü Su Soğutmalı Kondenserli Su Soğutma Grupları
  • Vidalı kompresörlü
  • Mikroişlemci kontrollü
  • Shell & tube tipi evaporatörlü
  • Hidronik kit opsiyonlu
  • Chiller Soğutma Cihazı

Kullanım alanları :

  • Klima sistemleri
  • Proses soğutmaları
  • Plastik, kimya, gıda, tekstil sanayileri
  • Değişik maksatlar için

Fabrikamızda kompakt ünite şeklinde üretilen grupların soğutma kapasiteleri 144,7 kW ile 1531 kW arasında değişmektedir

Soğutma Kompresörü:
Kapasiteye göre 1 veya 2 adet vidalı kompresör kullanılmaktadır. Bütün gazlara uygun olarak çalışabilmektedir. Vidalı kompresörler sessiz ve titreşimsiz çalışırlar. Bakımları kolay ve uzun ömürlüdür. Yüksek enerji verimliliğine sahiptirler. Kapasite kontrol özellikleri standart olarak mevcuttur.

Kondenser:
Shell&tube tipinde , özel yüksek verimli bakır boruların çelik ayna deliklerine makineto ile tespit edilmesi suretiyle üretilmişlerdir. Bakır borular ısı transferini artırmak amacıyla özel işlemden geçirilmektedir. İleride temizleme bakımından özel aparatları mevcuttur.

Evaporatör:
Shell&tube tipinde , özel yüksek verimli bakır boruların çelik ayna deliklerine makineto ile tespit edilmesi suretiyle üretilmişlerdir. Dış gövde özel kauçuk izolasyon ile izole edilmiştir.

Elektrik Kumanda Panosu:
Sistemin kumandası ve kontrolü bu pano üzerinden gerçekleştirilir. Sistemin tam otomatik olarak çalışması için uygun kapasite ve sayıda şalter, kontaktör, termik sigorta, şalter vb. elektrik şaft malzemeleri ile donatılmıştır.

Soğutma Devresi Elemanları:
Sistemin düzgün çalışabilmesi için drayer, gözetleme camı, elektronik genleşme valfi, selenoid valf , basınç prosestatları, flow-switch, soğutma vanaları, su ve hava tahliye vanaları kullanılmaktadır.

Mikroişlemci Kontrol Ünitesi:
Bütün vidalı kompresörlü gruplarımız mikroişlemci kontrol ünitesi ile kontrol edilmektedir. Ünitenin bir adet yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı vardır. Bu ekran sayesinde cihazla ilgili bütün bilgileri okumaktayız. İstenirse üniteye internet hattı bağlanarak uzaktan kontrolde yapılabilmektedir. Bu sayede cihazınızın durumunu kontrol ederek hızlı bir servis imkanı verebiliyoruz. Mikroişlemci ünite sayesinde soğutma grupları hem enerji tasarrufu sağlamakta hemde uzun ömürlü
olmaktadır.

(1) 12°C su giriş, 7°C su çıkış ve 29°C dış hava sıcaklığına göre verilmiştir.
(2) Boş alanda 10 metre mesafedeki değerlere göre verilmiştir.

Ürünün broşürünü PDF dosyası olarak indirmek için tıklayınız.